Prakticky vybavená ložnice

V ložnici člověk stráví obrovské kvantum času, je tedy nutné, aby splňovala vysoké nároky na komfort a také praktičnost. Základem všeho je správná volba postele, která by měla být dostatečně prostorná, vysoká, ale především pohodlná, o což se stará spíše matrace.

mirela

Prostorností postele je myšlena její šířka. Pakliže je řeč o manželské posteli, je potřeba, aby se v ní pohodlně vyspali dva lidé, přičemž minimální šířka by měla odpovídat 80 centimetrům na osobu. To tedy určuje minimální šířku manželské postele alespoň na 160 centimetrů. Ani výška ovšem není zanedbatelným faktorem. Je potřeba si uvědomit, že spaní na nízké posteli, nebo jenom matraci se dá případně ještě v mládí. S rostoucím věkem je ale vhodné pořídit vyšší postel, z které se lépe vstává.

 

Dalším důležitým bodem je osvětlení. Pro vysoký komfort by na každé straně postele měly být umístěny stolové lampy. Je to především z toho důvodu, aby kterýkoli z partnerů měl kontrolu nad osvětlení před usnutím. Pokud by bylo nutné vstát, než je možné jít spát, byl by tím kompromitován komfort bydlení. Alternativou ke stojacím lampám samozřejmě mohou být nástenné lampy s ovládáním vyvedeným do přiměřené výšky, aby na něj bylo možno dosáhnout pohodlně z postele.

 

Třetím důležitým bodem komfortně a prakticky zařízené ložnice by měla být kvalitní regulace teploty. Ideální teplota pro spánek je odborníky stanovena na 20 stupňů Celsia. Přílišně vytopená místnost disponuje přesušeným vzduchem, který není pro spánek ideální, proto je vhodné v zimních měsících na noc na radiátorech v ložnici snižovat teplotu.

Comments are closed.